Хотел Бистра

Хотел Бистра

 

Хотелот Бистра е сместен во подножјето на планината Бистра, близу до Мавровското езеро и три жичари, кои водат до прекрасните скијачки терени. Опкружен со природна убавина, хотелот нуди пријатен престој, одмор, забава и рекреација преку целата година.
 
Хотелот поседува 118 кревети во удобно уредени соби со џакузи кади и тушеви, телефон и ТВ. 

Нашиот ресторан нуди богат избор на исклучителни специјалитети од морска храна и традиционални јадења.

Ресторан и бар

Ресторан
Уште едно место каде што ќе бидете топло пречекани 

Во пријатниот ресторан, ви нудиме голем избор од исклучителни морски специјалитети, голем избор од интернационални специјалитети и традиционални македонски јадења. Ако не сте риболовец, но сепак уживате во се што доаѓа од морето, повелете.
Широк избор на јадења од земјата, подготвени за вас. Добра храна и вино за уживање во секое годишно време...

Бар
Место каде што можете да се опуштите. Придружете ни се во нашиот бар, во моментите на релаксација. Ќе имате можност да сретнете нови луѓе и да поминете квалитетно време со вашите пријатели.

Спа центар

Базен
Уште едно одлично место. За сите кои сакаат да се освежат имаме одличен базен.
Тој е идеален за подобрување на вашата кондиција, за забава или само за освежување на крајот од денот.

Кралско џакузи
Уште една можност за релаксација нуди и нашето џакузи.

Фитнес центар
Доколку сакате спорт. За сите вас кои сакате спортски активности, ние имаме целосно опремен фитнес клуб за рекреација.

Сауна
И ако надвор ви студи...Во хотел Бистра можете максимално да се релаксирате со нашата сауна. Пространата сауна ви е на располагање за одмор, релаксација и разговор.

Игротека

Резервирај